OBCHODNÉ PODMIENKY

Internetový obchod www.svietidla-asaler.sk je zásielkovou službou spoločnosti Asaler, spol s.r.o. Ceny uvádzané pri výrobkoch sú v mene Euro a s platnou sadzbou DPH 20%. Pred nákupom si pozorne prečítajte tieto obchodné podmienky:

1.Objednávka
Tovar (svietidlá) je možné objednať e-mailom na adrese asaler@asaler.sk, na telefónnych číslach +421 944 444 344 a +421 944 553 535 alebo prostredníctvom internetového obchodu www.svietidla-asaler.sk. Objednávateľ a príjemca tovaru musí byť osoba staršia ako 18 rokov a musí súhlasiť s týmito obchodnými podmienkami. Zákazník si zadaním objednávky vyššie uvedenou formou  záväzne objednáva tovar.

2.Storno objednávky
a)zo strany kupujúceho
Objednávku môžete stornovať do 2 hodín po jej potvrdení priamo v Zákazníckej sekcii alebo na adrese asaler@asaler.sk. Po tomto termíne iba v prípade, že predávajúci nesplní dohodnuté podmienky dodania.
b)zo strany predávajúceho
Vyhradzujeme si právo zrušiť objednávku alebo jej časť v týchto prípadoch:
objednávku nebolo možné overiť ( chybne zadané telefónne číslo, opakovane nedostupné, zákazník neodpovedá na maily...)
tovar sa už nevyrába, alebo sa výrazným spôsobom zmenila cena. Ak táto situácia nastane, predávajúci bude okamžite kontaktovať zákazníka za účelom dohody o ďalšom postupe. V prípade, že zákazník zaplatil celú alebo časť ceny výrobku, táto mu bude do 15-tich dní vrátená späť na jeho účet.

3.Záručné podmienky
Na zakúpený tovar je poskytovaná záruka 24 mesiacov odo dňa prevzatia tovaru zákazníkom.
Svetelné zdroje dodávané spolu so svietidlami nie sú tovarom a nie sú zohľadnené v cene. Do svietidiel sú vkladané len ako reklamné predmety doplňujúce vzhľad svietidla. Nesmú byť preto uvedené na trh ako elektrospotrebiče a nie je na ne poskytovaná záruka.

4.Doprava
Doručenie tovaru je obmedzené na územie SR.
Ako Vám doručíme tovar, záleží na Vás, ktorú možnosť si vyberiete:
a)osobný odber – 0,00 €
Tovar si môžete osobne prevziať v predajni Svietidlá Asaler na Kollárovej ulici 20 v Pezinku alebo v predajni na Vlčanskej 15 v Šali.
b) kuriérom
Objednaný tovar bude odoslaný kuriérom zvyčajne do 7 pracovných dní od prijatia objednávky. Tovar odosielame nasledujúci deň ráno. Forma úhrady bude dohodnutá pred doslaním objednávky.
Pri objednávke do 99,99 € sa účtuje dopravné 4 €, pri objednávke nad 99,99 € sa dopravné neúčtuje. 
Tovar Vám bude doručený do 24 hodín od jeho prevzatia od nás. Kuriér Vás bude vopred kontaktovať ohľadom doručenia objednávky.


UPOZORNENIE!: Skontrolujte si IHNEĎ nepoškodenosť zásielky po prebratí od kuriéra.V prípade poškodenia nás prosím okamžite kontaktujte. Spíšte s pracovníkom  kuriérskej služby zápis o poškodení zásielky ( budú Vás po našej výzve kontaktovať).
Nepoškodený obal ešte nemusí znamenať, že aj krehký obsah nie je poškodený!!!
Okamžite nás prosím kontaktujte.

5.Možnosti platieb

a) platba na dobierku
b) platba on-line prevodom z Vášho účtu
Tovar zostáva vo vlastníctve spoločnosti Asaler, spol s r.o. až do zaplatenia faktúry.

Reklamačný poriadok
Ako uplatniť reklamáciu:
a) k reklamovanému tovaru musí byť priložený doklad o kúpe,
b) je nutné čitateľne popísať chybu a spôsob ako sa prejavuje,
c) tovar musí byť zaslaný so všetkými jeho súčasťami, s ktorými bol dodaný, bez prípadných znečistení. Nemusí byť v originálnom obale.
d) predávajúci neručí za škody spôsobené na tovare neodbornou manipuláciou, nedbalým zaobchádzaním, prípadne vonkajšími udalosťami.
Reklamácie vybavujeme podľa možnosti okamžite, v najhoršom prípade v zákonnej lehote do 30 dní. Vybavovanie reklamácií sa riadi Občianskym zákonníkom.

Možnosť výmeny tovaru

Tovar na výmenu bude prijatý po vzájomnej dohode a bude zaslaný na Vaše náklady. Tovar musí byť vrátený v originálnom balení, nepoškodený tak, aby bol schopný ďalšieho predaja.
Možnosť vrátenia tovaru
Podľa zákona o internetovom obchode je možné tovar vrátiť do 7 dní od prevzatia. Tovar bude prijatý po vzájomnej dohode na Vaše náklady, alebo nám ho môžete priniesť osobne.
Ako na to:
a)pošlite predávajúcemu list ( najlepšie aj s návratkou), že odstupujete od zmluvy v zákonnej lehote.
b)v liste uveďte o aký tovar ide, aká bola jeho cena, číslo faktúry a kedy ste tovar prevzali
c)uveďte, akým spôsobom žiadate vrátiť peniaze
d)najneskôr do 15 dní od doručenia tovaru Vám budú peniaze vrátené bez sankcií za odstúpenie od zmluvy, musíte však znášať náklady na vrátenie tovaru ( napr. poštovné ).

Ochrana osobných údajov

Spoločnosť Asaler, spol s r.o. prehlasuje, že osobné údaje, ktoré vyžaduje pri vyplňovaní objednávkového formulára nebudú NIKDY poskytnuté tretím osobám ( s výnimkou kuriérskej služby ) a bude ich používať výhradne na komunikáciu so zákazníkom. Získané údaje sú považované za prísne dôverné a tak je s nimi v našej firme aj zaobchádzané.
Upozornenie: Spoločnosť Asaler, spol.  s r.o. nezodpovedá za  prípadné chyby v popisoch svietidiel na svojich stránkach. Reprodukujeme popis z katalógov výrobcov. Informácia "svietidlo na sklade“ nemusí byť v každom prípade pravdivá, nakoľko sa zo skladu predáva na dvoch ďalších prevádzkach.
V prípade, že potrebujete tovar doručiť na územie mimo Slovenskej republiky, Vám bude výška poštovného oznámená vopred, pred odoslaním balíka.
 
Tieto obchodné podmienky môžu byť priebežne aktualizované alebo menené predávajúcim, najmä v súvislosti so zmenou právnych predpisov.